Ostatnimi czasy zachciało mi się ryby, która miała się wyróżniać spośród sto stosunkowo monotonnej ławicy, poza tym chciałem mieć akwariowego pupila :)Zastanawiałem się jaka ryba byłaby odpowiednia do nie ogrzewanego zbiornika z krewetkami? Pięlegniczki odpadają, podobnie jak moja dawna miłość czyli bojowniki. Po kilku dniach decyzja padła,- zakupiłem pięknego samca prętnika karłowatego czyli gat. Colisa lalia. Ryby te od dawien dawna olśniewały mnie swoim wyglądem, toteż w głębi serca wiedziałem że kiedyś zagoszczą w moim zbiorniku. Niestety, popełniłem błąd. Okazało się że jak narazie prętnik nie może u mnie gościć. Powód: temeratura tego lata będzie skakać jak na trampolinie, a ja nawet nie będę wiedział że populacja małych red cherry ginie w oczach [...] Smutna perspektywa ale prawdziwa.
Jakby coś rybka ma teraz o stokroć lepsze warunki niż u mnie ;)

Pochodzenie:
Azja południowa
Wielkość:
5cm
Zachowanie:
Żywa, towarzyska ryba. Nie płochliwa. Nie stanowi zagrożenia dla innych ryb, natomiast może atakować mniejsze krewetki karłowate.
Temperatura:
24-30 oC
Parametry:
pH ok. 6-7,0, woda miękka do twardej

BTW,- zapraszam do komentowania wpisów, lub oddawaniu ich do księgi gości bo czasami mam wrażenie że praktycznie nikt tego bloga nie ogląda, a to już powód aby przestać go aktualizować.

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Name:

Komentarze:

29.06.2007, 12:38 :: 89.78.95.204
NatureStyle
Witam,
Po prostu, została oddana w dobre ręce mojej znajomej.

Jacku, mam nadzieję że oglądacie ;)


29.06.2007, 10:44 :: 83.27.167.231
Jacek Pawłowski
Oglądamy i czytamy Twojego bloga,przynajmniej ja ;-).

Czyli co się stało z tą rybką dokładnie?